

Het Vaticaan slaat zijn eigen euromunten, met het hoofd van de paus erop. Deze munten zijn zeldzaam, waardevol en zeer gegeerd bij verzamelaars. Toch is het ter plaatse zo goed als onmogelijk om ermee te betalen: in de stad zijn amper winkels te vinden.
De beroemde Zwitserse Garde is veel meer dan een toeristische attractie met een opvallend uniform. Deze jonge Zwitsers worden geselecteerd op basis van strikte criteria (leeftijd, geloof, lengte) en zorgen voor de veiligheid van de paus. Hun look doet denken aan de renaissance, maar hun opleiding is even streng als een militaire bootcamp.
De trein van het Vaticaan is een echte curiositeit: een spoor van 300 meter, met een perron, een tunnel… maar bijna nooit een trein. Hij werd oorspronkelijk gebouwd voor het vervoer van goederen en pauselijke gasten, maar dient het nu vooral als decor. Hij wordt enkel nog gebruikt voor het transport van goederen of bij enkele speciale gelegenheden.
Met minder dan 800 officiële inwoners wordt het Vaticaan dagelijks overspoeld door een massa toeristen. Het resultaat? Een land waar je meer selfiesticks vindt dan brievenbussen.
Het Vaticaan beschikt over een sterrenwacht, beheerd door jezuïeten. Die wordt aangevuld met een tweede observatorium in Arizona, om te ontsnappen aan lichtvervuiling. Nee, je droomt niet: priesters bestuderen echt sterrenstelsels!