De Belgische Kust draaide op volle toeren tijdens de krokusvakantie!

14-03-2025
Dragen de Belgen hun favoriete Kust nog steeds in hun hart? De cijfers lijken dat in elk geval te bevestigen!
knokke
© Adobe

Volgens Westtoer, de toeristische dienst van de Belgische Kust, werden er maar liefst 850.000 overnachtingen geboekt. Dat komt neer op een stijging met 30% vergeleken met vorig jaar. De gemiddelde bezettingsgraad van 75% liep in sommige badplaatsen zelfs op tot bijna 80%. Uiteraard speelde het milde weer in de tweede week een belangrijke rol!

Naast de vakantiegangers die ter plaatse verbleven, wist de Kust ook heel wat dagjestoeristen te lokken. Ongeveer 750.000 mensen zakten af naar de Kust, 50% meer dan het jaar voordien!

Ook de Franstaligen tekenden present

Dankzij de hervorming van de schoolvakanties in ons land kregen Franstalige Belgen twee weken verlof. Vooral in de tweede week profiteerden ze volop van het lenteachtige weer. Gevolg? Ze waren goed voor 25% van de gereserveerde overnachtingen.

Nos locations de vacances relatives à cet article

De Panne, appt zee 6p, Plopsaland

Belgische kust

Appartement

3 Kamers

6 Personen

70.00 m2

€ / week

min nachten

Appartement te huur in Knokke Le Zoute

Belgische kust

Appartement

Kamers

6 Personen

136.00 m2

€1000 / week

min nachten